• Rozpoczęcie roku szkolnego w Połupinie

• W filii w Połupinie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 dokonała Pani P.O. Dyrektora Monika Kaczmarczyk w asyście trzecioklasistów. Uroczystość uświetnił również swoją osobą Wójt Gminy Dąbie Bogusław Zaraza. Dzieci odbyły również spotkania z wychowawcami w świeżo wymalowanych klasach. Odbyła się też Msza święta, podczas której Ksiądz Proboszcz Andrzej Cieślak poświęcił tornistry i przybory szkolne. Dzieci otrzymały również obrazki z wizerunkiem patronki naszej parafii - błogosławionej Karoliny Kózki. Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów w nauce i w zabawie.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• 4.09.2023 roku w Dąbiu odbyło się krótkie, ale bardzo uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Witaliśmy bardzo serdecznie wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klasy pierwszej i czwartej, którzy rozpoczynają nową przygodę. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie - Wójtowi Gminy Dąbie Bogusławowi Zarazie, Pani Olimpii Tomczyk-Iwko. Wójt wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani mgr Monice Szkolniak Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Życzymy wszystkim udanego i spokojnego roku szkolnego

• Remonty wakacyjne

• Wakacje trwają! Uczniowie jeszcze wypoczywają, a szkoły przygotowują się już do rozpoczęcia nowego roku szkolnego! Zobaczcie ile tu się dzieje! Dyrekcja oraz pracownicy szkoły i przedszkola  w pełni zaangażowani są w pracę remontowe swojej placówki przygotowując przyjazną i bezpieczną przestrzeń edukacyjną dla uczniów. Wiele z tych prac nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi wspaniali rodzice - dzięki Wam, wiele prac zostało wykonanych ekspresowo! Poniżej kilka zdjęć dopiero co wyremontowanych przestrzeni, jak i remontów z roku szkolnego 2022/23. Kolejne w trakcie.

• Powstanie Warszawskie

• 79 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.Powstanie Warszawskie trwało 63 dni – do 2 października 1944 roku i było największą akcją zbrojną w okupowanej przez Niemców Europie. Do walk w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. żołnierzy podziemia. Blisko połowa z nich zginęła w walce o suwerenność Polski. Równie ogromne były straty wśród ludności cywilnej – ok. 180 tys. ofiar. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal doszczętnie spalone i zburzone.Powstanie Warszawskie rozpoczęło się o godzinie 'W", czyli o 17:00. W celu upamiętnienia 79. rocznicy Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia syreny alarmowe będzie słychać w wielu polskich miastach. W tym czasie wiele osób symbolicznie odda hołd Powstańcom Warszawskim, którzy 1 sierpnia 1944 roku powstali zbrojnie przeciw okupantom.

• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

• Informuję, że Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną opublikowane 3 lipca o godzinie 10.00. Zdający będą mogli zobaczyć swoje szczegółowe wyniki w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (ZIU). Do serwisu można zalogować się loginem i hasłem otrzymanym w szkole.

Odbiór zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty możliwy będzie od dnia 06.07.2023 r. od godziny 8:00, w sekretariacie szkoły: Dąbie, Strażacka 4.

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Ósmoklasiści, 22.06.2023 9:00

klasy 1-6

Dąbie, 23.06.2023 r. 9:00

Połupin, 23.06.2023 r., 8:00

• „1:0 dla niemieckiego!”

• „1:0 dla niemieckiego!”- Taki tytuł nosi konkurs organizowany przez Goethe Institut, w którym bierze udział szóstka chłopców naszej szkoły: Hubert Janowiak, Wojciech Janicki, Maciej Miechowicz, Jakub Bobiński, Filip Bożemski i Krystian Malczyk. Właśnie otrzymaliśmy informację, że nasza drużyna zakwalifikowała się do finału w Warszawie. Ich filmik konkursowy spodobał się jury i w październiku uczniowie pod opieką pani Heleny Chwirot i pana Janusza Czarnowskiego zawalczą o trzydniowy pobyt w Berlinie i trening z drużyną Hertha Berlin, przed nimi mecze piłkarskie i quiz językowy.

Goethe-Institut Warschau

• DIGITAL YOUTH FORUM 2023

• Już 06.06.2023 r. odbędzie się DYF.

Digital Youth Forum (DYF) poświęcone jest edukacji w zakresie pozytywnego, kreatywnego i bezpiecznego korzystania z internetu. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-5 szkół ponadpodstawowych.

DYF 2023 odbędzie się 6 czerwca w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Organizatorzy przygotowali na widowni miejsce dla ponad 700 osób. Zapewnią im udział w sesjach oraz poczęstunek. (limit miejsc został już wyczerpany). Dzięki transmisji, pozostali uczniowie wezmą udział w forum zdalnie w klasach.

• EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW

• Egzamin ósmoklasisty 2023. Harmonogram

23 maja 2023 (wtorek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
            24 maja 2023 (środa) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z matematyki,
            25 maja 2023 (czwartek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka nowożytnego.

Przypominamy, że  w dniach 23-25 maja są dni dyrektorsie, lekcje nie odbywają się w szkole w Dąbiu.

Powodzenia!