• Stypendia Jana Pawła II

• 12 kwietnia 2023 r. podczas uroczystej XLIII Sesji Rady Gminy Dąbie odbyło się wręczenie Nagród im. Jana Pawła II uczniom Naszej Gminy.

Inicjatywa ta została zapoczątkowana po śmierci Jana Pawła II. Nagrody fundowane są przez Radnych Gminy Dąbie oraz przez przyjaciół Naszej Gminy.

Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas wręczający nagrody: Wicewojewoda Lubuski Olimpia Tomczyk - Iwko, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński, Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Anna Chinalska, Wójt Gminy Dąbie Bogusław Zaraza, Radni Gminy Dąbie.

Nagrodę Primus Inter Pares z łac. „pierwszy wśród równych sobie” ufundowaną przez Wójta Gminy Dąbie otrzymał Wiktor Ćwikliński - uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie.

Nagrody otrzymali uczniowie: Maria Straszkiewicz, Wiktoria Smoleńska, Igor Ćwikliński, Kamila Lemiesz, Grzegorz Suder, Filip Szczawiński, Anna Skornąg, Lena Michalak, Aniela Gołąb, Michał Lipiński, Milena Bujda, Szymon Dolot, Amelia Jachacz, Lena Kondratowicz, Bartosz Kora, Adrian Łakomiec, Maciej Miechowicz, Eliza Nocoń, Zofia Trzewiczek.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!