• Konkurs: Drogi do niepodległości

• 11.11.2023 r. wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Drogi do niepodległości" otrzymał Krzysztof Czekalski z klasy 4b. Uczennice klasy szóstej - Oliwia Habas i Lena Szewczyk zajęły II miejsce

• 50 lat Gminy Dąbie

•

Dnia 10 listopada 2023 r. obchodziliśmy jubileusz 50-lecia Gminy Dąbie oraz 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Dąbiu. Następnie przy obelisku na Placu Niepodległości w Dąbiu w asyście wojkowej 5 Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim obyły się obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbiu. Przewodnicząca Rady Gminy Dąbie Pani Lidia Wilencewicz otworzyła 50 sesję Rady Gminy Dąbie.

Następnie Rada Gminy Dąbie podjęła uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa Gminy Dąbie.

Honorowymi obywatelami Gminy Dąbie zostali:

-Teresa Zaręba,

- Helena Latkowska,

- Janusz Czarnowski,

- Kazimierz Mazurkiewicz,

- Pośmiertnie Stanisław Pasiut.