• Lena Kondratowicz

• W Paradyżu w Wyższym Seminarium Duchowym odbył się finał Diecezjalnego konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior. Uczennica kl. V Lena Kondratowicz dumnie reprezentowała naszą szkołę. Gratulujemy ogromnej wiedzy

• Konkurs recytatorski w Gronowie

• W piątek 9 marca, uczennice filii w Połupinie i szkoły w Dąbiu wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym przez szkołę w Gronowie. Wójt Gminy Dąbie - Bogdan Śnieżek, ufundował trzy nagrody pieniężne dla laureatów trzech kategorii. Jedną z nich otrzymała Weronika Malczyk - uczennica kl. III filii w Połupinie za I miejsce. Urszula Fajgiel i Martyna Zasada otrzymały II miejsca w swoich kategoriach, a Hanna Dolot oraz Wiktoria Otto - III miejsca. Wyróżnienia od przewodniczącej jury otrzymały: Aleksandra Front, Julianna Pietrzak i Emilia Owczarzak. BRAWO!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek i zostali mile ugoszczeni.

• Dzień Kobiet - Połupin

• 09.03.2023r. w szkole w Połupinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani wicewojewoda Olimpia Tomczyk-Iwko. Z bukietem czerwonych róż oraz z życzeniami dla pań, przybył komisarz gminy Dąbie - pan Bogdan Śnieżek, w towarzystwie pani sekretarz - Małgorzaty Nowickiej - Szymańskiej. Pani dyrektor Barbara Toroń-Fórmanek przywitała gości, a następnie w programie artystycznym zagrali na gitarach i zaśpiewali panowie: Ryszard Baron i Andrzej Nowacki. Do śpiewów włączała się również pani Joanna Baron. Dużo radości wywoływały odczytywane aforyzmy o kobietach i quiz z nagrodami. Na pięknych, nowych stołach udekorowanych tulipanami, na gości czekało ciasto, gorące pierogi i przepyszny tort. Na zakończenie odczytano wiersz o kobietach, który zredagowany został przez uczestników spotkania. To był cudowny wieczór pod hasłem „Kobieta to najpiękniejsza poezja”.

• Strefy relaksu

• Kącik relaksu w SP Połupin - uwielbiamy tworzyć strefy przyjazne edukacji, relacjom, uczyć się odpoczynku i relaksu. Skorzystajcie, śmialo! Jest dla Wszystkich!

• Konkurs recytatorski klas starszych

• Zawsze trudno jest wybrać najlepsze prezentacje, relacje, recytacje, prace. Tym razem mieliśmy szczególne kłopoty. Etap szkolny konkursu recytatorskiego klas starszych zakończył się nominowaniem do rejonu Wiktorii, Justyny i Filipa, ale wszystkim uczestnikom gratulujemy pracowitości oraz wrażliwości.

• Konkurs recytatorski

• 28 lutego odbył się w szkole w Dąbiu Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 22. uczestników z klas I-III. Dzieci wspaniale recytowały wiersze między innymi J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Strzałkowskiej, W. Chotomskiej, R. Lasoty. Wyróżniono sześciu uczestników. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.

Dziękujemy p. Dyrektor biblioteki w Dąbiu, która zasiliła szeregi jury i pomogła w podjęciu werdyktu.