• Konkursy przedmiotowe

• Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły oraz opiekunom-nauczycielom, zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursów przedmiotowych:

1. HISTORIA, p. Dorota Wesołowska-Waszak, zakwalifikowali się: Maciej Miechowicz, Wojciech Janicki.

2. J. ANGIELSKI, p. Karolina Forbes, zakwalifikował się: Arkadiusz Pawlas.

• KONKURS

• UWAGA KONKURS

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na kartkę do „Kalendarza Idiomów Niemieckich”, który kieruje do uczniów uczących się języka niemieckiego.

Idiomy to wyrażenia, których nie można traktować dosłownie. Bazują na metaforach. Wiele z nich w różnych językach jest podobnych, większości nie da się jednak przetłumaczyć dosłownie, gdyż straciłyby swoje znaczenie.

Wyszukajcie niemieckie idiomy, puśćcie wodze fantazji i przedstawcie je w dowolnej technice artystycznej (rysunek kredkami, tuszem, pastele suche, pastele olejne, akwarela, tempera, wyklejanki, collage, techniki komputerowe) i umieśćcie w odpowiednim kontekście w zdaniu. Format A4 – praca w poziomie.

Przykładowe wyrażenia i szczegóły konkursu u pani Heleny Chwirot.

informacje:

• Lubuska Olimpiada Młodzieży

•

W Drzonkowie odbyły się zawody półfinałowe LOM w tenisie stołowym. W kategorii igrzyska dzieci wystąpiła drużyna ZSP Dąbie w składzie: Ksawery Zaraza i Szczepan Mazur - Chołuj. Chłopcy zajęli czwarte miejsce wygrywając z SP 5 Żagań i SP 2 Nowogród. Po wyrównanej walce przegrali z SP 24 Zielona Góra, SP 2 Lubsko i SP Otyń. Gratulacje za godne reprezentowanie szkoły.